Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Planowanie ślubu to niezwykle ekscytujące, ale często również stresujące przedsięwzięcie. Jednym z kluczowych elementów tego wyjątkowego dnia jest dekoracja sali weselnej. Zależy Ci na efekcie wow, ale nie wiesz z jakim budżetem się to wiąże? Ile przeciętnie kosztują dekoracje ślubne w 2024 r? Odpowiadamy!

Rozbieżność cenowa

Ceny dekoracji sal weselnych w Polsce w 2024 roku są bardzo zróżnicowane i zależą zarówno od lokalizacji przyjęcia, jak i wybranych usługodawców. Jednakże, można przyjąć pewne ogólne wytyczne.

Koszt dekoracji kwiatowej

Kwiaty odgrywają kluczową rolę w dekoracji sali weselnej, nadając jej elegancji i świeżości. Koszt dekoracji kwiatowej będzie zależał od kilku czynników, takich jak rodzaj kwiatów, ilość potrzebnych dekoracji oraz prestiż i popularność kwiaciarni czy florysty. Średnio można spodziewać się wydatku od 5000 złotych za kompleksową dekorację kwiatową sali weselnej do? Górnej granicy nie ma. W Polsce w sezonie 2023 odbyło się wiele prestiżowych ślubów, w której na same kwiaty wydano setki tysięcy złotych. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań.

Meble i oświetlenie

Oprócz kwiatów, meble, oświetlenie i dodatkowe dekoracje są kluczowymi elementami, które nadają sali weselnej niepowtarzalny charakter. Koszt wynajęcia krzeseł, stołów, oświetlenia, girland, dekoracji stołów, czy dekoracyjnych elementów takich jak ledony może wynosić od 1000 do 10000 złotych, w zależności od wybranych usług i ilości potrzebnych dekoracji.

Powyższe kwoty są jedynie ogólnymi wytycznymi i faktyczne koszty mogą się różnić w zależności od indywidualnych preferencji, lokalizacji oraz specyfiki usługodawcy. Cena w dużej mierze zależy od Twojej koncepcji weselnej scenerii.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnych z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.​